راه نشاط

خدایا کمک کن، در اوجی که حق من است پرواز کنم.

راه نشاط

خدایا کمک کن، در اوجی که حق من است پرواز کنم.

سلام خوش آمدید. من یک مرد چهل و پنج ساله هستم و شکر خدا در حد خود موفق. متاهل و دارای دو فرزندم. تحصیل کرده هستم. در یک اداره دولتی کارمی کنم و کار آزاد کوچکی هم دارم. تدریس هم یکی از کارهایی است که انجام می دهم. در طول بیش از بیست سال تدریس، کلاس های من بیش از پنج هزار شرکت کننده داشته است. تدریس من در زمینه مباحث مدیریتی است.
من دچار مشکل اختلال اضطرابی و به طور دقیق تر وسواس فکری هستم که البته در حد متوسطی مرا می آزارد نه خیلی شدید و نه خیلی خفیف ولی سابقه زیادی دارم شاید حدود چهل سال سابقه وسواسی که البته گاهی آزارش بیشتر بوده و گاهی خیلی خفیف. می خواهم بوسیله نوشتن آرامش داشته باشم، تبادل تجربه کنم و سکویی برای پرواز خود و شاید هم همدردی دیگر ایجاد کنم. پس نه ادعا مشاوره دارم و نه چیزی از پزشکی می دانم. نامی که انتخاب کرده ام مستعار است. در حقیقت دوست دارم امید باشم و برای خودم و دیگران و نشاط آور. پس هر گونه تشابه اسمی تصادفی است.

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

چند روز پیش در شهر ما برف بارید. وقتی برف می بارد و خیابان ها لیز می شود، رانندگی ها خیلی طبق حساب و کتاب می شود. هیچ کس تخلف نمی کند. موقع پیچیدن راهنما می زنیم. تند حرکت نمی کنیم. اگر عابر پیاده ای ببینیم از فاصله زیاد سرعت را کم می کنیم. سبقت نمی گیریم یا اگر بگیریم خیلی روی حساب و از لاین خود خارج نمی شویم و خلاصه مثل آدم رانندگی می کنیم.

الان که من اضطراب دارم هم همینطور است. دقت می کنم چه چیز می خورم. چطور می پوشم کی ورزش می کنم، استراحت به اندازه باشد، تفریح داشتم و غیره. 

حالا سوالم این است آیا نباید همیشه اینطور باشم که اصلا مریض نشوم. باید یاد بگیرم که همیشه درست و اصولی رفتار کنم.

  • ۹۵/۱۱/۱۸
  • امید نشاط آور

بهداشت روانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">