راه نشاط

خدایا کمک کن، در اوجی که حق من است پرواز کنم.

راه نشاط

خدایا کمک کن، در اوجی که حق من است پرواز کنم.

سلام خوش آمدید. من یک مرد چهل و پنج ساله هستم و شکر خدا در حد خود موفق. متاهل و دارای دو فرزندم. تحصیل کرده هستم. در یک اداره دولتی کارمی کنم و کار آزاد کوچکی هم دارم. تدریس هم یکی از کارهایی است که انجام می دهم. در طول بیش از بیست سال تدریس، کلاس های من بیش از پنج هزار شرکت کننده داشته است. تدریس من در زمینه مباحث مدیریتی است.
من دچار مشکل اختلال اضطرابی و به طور دقیق تر وسواس فکری هستم که البته در حد متوسطی مرا می آزارد نه خیلی شدید و نه خیلی خفیف ولی سابقه زیادی دارم شاید حدود چهل سال سابقه وسواسی که البته گاهی آزارش بیشتر بوده و گاهی خیلی خفیف. می خواهم بوسیله نوشتن آرامش داشته باشم، تبادل تجربه کنم و سکویی برای پرواز خود و شاید هم همدردی دیگر ایجاد کنم. پس نه ادعا مشاوره دارم و نه چیزی از پزشکی می دانم. نامی که انتخاب کرده ام مستعار است. در حقیقت دوست دارم امید باشم و برای خودم و دیگران و نشاط آور. پس هر گونه تشابه اسمی تصادفی است.

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

گاهی اوقات باید چیدمان زندگی تغییر کند. اینطور نیست که اگر شما تصمیم گرفتی از فردا صبح زود بیدار شوی تنها مشکلت تنظیم زنگ ساعت موبایل باشد. خیر. اگر شما همیشه ساعت هفت بیدار می شدید و حالا می خواهید ساعت پنج بیدار شوید باید زودتر بخوابید و اگر بخواهید زودتر بخوابید. پس باید برخی کارها را زودتر انجام دهید یا انجام ندهید. مشکل دیگر این است که ممکن است لازم باشد اعضای خانواده نیز با شما هماهنگ شوند و خیلی مسایل دیگر باید جابجا شود که شما به جای ساعت هفت ساعت پنج بیدار شوید. 

همه زندگی همین است. برای لاغر شدن کم خوردن مشکلی را حد نمی کند. باید سبک زندگی تغییر کند. فردی مثل من که بیش از بیست سال سیگار کشیده باید خیلی چیزهای را در سبک زندگیش تغییر دهد تا سیگار کاملا از زندگی او بیرون رود. وزن را کم کردن و سیگار را ترک کردن ممکن است ولی متناسب ماندن و برای همیشه سیگار نکشیدن کار راحتی نیست. نیاز به تغییرات اساسی تری دارد.

  • ۹۵/۱۲/۱۶
  • امید نشاط آور

نگرش سیستمی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">